Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Pedagogika Montesori - podstawy teoretyczne i ...

i twórcze inspiracje w praktyce.Barbara Surma

28,00 zł (brutto)
(28,00 zł egz.)
Data dostępności: 2021-12-31
Index:
20
Ulubione1
Dodaj do listy życzeń
Powiązane produkty
Brak elementów
Opis

Pedagogika Montessori-podstawy teoretyczne i twórcze inspiracje w praktyce

autorka: Barbara Surma

format B5 / objętość 234 strony / oprawa miękka, klejona 

ISBN: 978-83-927276-0-6

W jakim kierunku rozwinęła się teoria i praktyka pedagogiczna M. Montessori? Czy myśl pedagogiczna M. Montessorii i założenia metodyczne dają możliwości twórczych inspiracji praktycznych? Jakie w tej koncepcji jest miejsce dla twórczego rozwoju nauczyciela i ucznia? Czy współcześnie praktycy pracujący metodą M. Montessori bezkrytycznie trzymają się zasad i założeń opracowanych przez nią prawie sto lat temu? Jak współcześnie współcześnie rozumie się myśl M. Montessori dostosowania sposobu podejścia pedagogicznego do dziecka, mając na uwadze dziecko każdej kultury i epoki?

Na te i na wiele innych pytań stara się odpowiedzieć autorka w swej książce., którą dedykuje studentom pedagogiki i psychologi, nauczycielom wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, katechetom, rodzicom i dzieciom, z którymi praca przynosi jej tak wiele radości

Fragment recenzji:

(...) Autorka, wykorzystując całą dostępną literaturę – głównie w języku włoskim, miała możliwość zweryfikowania wielu, niejednokrotnie błędnych interpretacji, jakie funkcjonowały w odniesieniu do systemu montessoriańskiego. Dzięki tak solidnej analizie czytelnik może nareszcie poznać istotę i założenia tego systemu (...)

 Prof. dr hab. Marian Śnieżyński

Szczegóły produktu
20

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zarejestruj